Strona główna/O Nas/Aktualności/Zaproszenie na warsztaty dla osób z doświadczeniem (..)

Zaproszenie na warsztaty dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i profesjonalistów

12 Listopada 2020

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza osoby chorujące psychicznie (ekspertów przez doświadczenie) oraz profesjonalistów (psychiatrów, psychologów, terapeutów, inne osoby pracujące w zawodach pomocowych) na internetowe warsztaty przygotowujące do prowadzenia prelekcji i spotkań destygmatyzacyjnych na temat chorób psychicznych. Celem takich prelekcji jest wzrost świadomości uczestników na temat zaburzeń psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie stygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych. Prelekcje zwykle prowadzone są przez dwie osoby - chorującą psychicznie i profesjonalistę. Prelekcje skierowane są do różnych grup społecznych, np. uczniów, studentów, służb interwencyjnych, pracowników urzędów.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Punkt informacyjno-doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia” współfinansowanego przez Miasto Rybnik. Zajęcia poprowadzą Agnieszka Ejsmont, przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu „Człowiek bez barier”, osoba chorująca na schizofrenię i Aleksandra Zadrożna, psycholog, doktorantka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

W programie m.in.: czym są prelekcje destygmatyzacyjne, jak przygotować się do ich prowadzenia, jakie wyzwania mogą się pojawić podczas prelekcji i jak im sprostać, jak mówić o chorobach psychicznych, korzyści z przeprowadzania prelekcji, jak zainteresować placówki prelekcjami i nawiązać z nimi kontakt.

Warsztaty odbędą się w czwartek 19 listopada w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod poniższym linkiem.

https://evenea.pl/pl/wydarzenie/warsztat-pid

Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

W formularzu pytamy, czy jesteś profesjonalistą, czy ekspertem przez doświadczenie. Odpowiedź na to pytanie nie jest obowiązkowa, lecz jeśli odpowiesz, pomożesz nam w lepszym dopasowaniu warsztatów do Twoich potrzeb. Zapewniamy, że ta informacja jest tylko do wiadomości organizatora.

Osoba do kontaktu: Hanna Pasterny

e-mail:

tel. 503 074 783

do góry