Strona główna/O Nas/Aktualności/Zapraszamy do „Wspólnego stołu”

Zapraszamy do „Wspólnego stołu”

18 Października 2022

We wtorek, 11 października przy ul. Zebrzydowickiej 30/3 zaczął działać „Wspólny Stół” - kuchnia dostępna do użytkowania przez każdego mieszkańca.

„Wspólny Stół” to miejsce, w którym każdy potrzebujący będzie mógł przygotować sobie posiłek, posiedzieć i napić się kawy. Lokal został wyposażony w podstawowe sprzęty przydatne podczas gotowania, umożliwiające przygotowanie pełnowartościowego posiłku, uruchomiony został kącik do odpoczynku, poczytania książek i prasy oraz stanowisko komputerowe. Uruchomiona zostanie także lodówka społeczna dostępna dla mieszkańców Rybnika.

Inicjatywa powstała w wyniku uczestnictwa miasta w programie Urban_In, realizowanym przez Uniwersytet SWPS na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Do powyższego programu, realizowanego w ramach 11 sesji Światowego Forum Miejskiego, Rybnik przystąpił w kategorii „Miasto odporne na kryzysy”. Za koncepcję tworzonego miejsca odpowiadają laureatki konkursu Urban_In - Zuzanna Hyrcza i Alicja Wolanin, które  w oparciu o wyzwanie projektowe zdefiniowane przez Miasto Rybnik stworzyły wizję miejsca i scenariusz jego funkcjonowania. W powstanie „Wspólnego stołu” zaangażowało się wiele osób, przede wszystkim pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, który będzie sprawował opiekę nad funkcjonowaniem tego miejsca.

Zapraszamy do odwiedzin „Wspólnego Stołu”, który będzie działać trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 15.00 - 18.00 w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej 30/3.

Jak można dołączyć się do inicjatywy?

Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w prowadzeniu „Wspólnego Stołu”. Liczymy także na pomoc mieszkańców w postaci dostarczania produktów żywnościowych dla potrzebujących.

Wszelkie pytania dotyczące działania „Wspólnego Stołu” lub pomysły związane z jego rozwojem prosimy przesyłać na adres mailowy dpp@opsrybnik.pl lub dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 43 99 306/307.

 

do góry