Strona główna/O Nas/Aktualności/Powstanie nowy Dzienny Dom Senior+

Powstanie nowy Dzienny Dom Senior+

4 Kwietnia 2024

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku pozyskał środki na nowy Dzienny Dom Senior+, który będzie służył 26 seniorom wymagającym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Nowy Dzienny Dom Senior+ będzie miał swoją siedzibę w Rybniku przy ul. Floriańskiej 26. Na powierzchni 132 m2 odbywać się będą zajęcia dla 26 osób.

Działalność bieżąca DDS+ polegać będzie na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, zapewnieniu posiłków oraz usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów.

W tym roku budynek zostanie zagospodarowany i wyposażony, a zajęcia ruszą od początku następnego roku.

Uruchomienie kolejnego DDS+ pozwoli na realizację długofalowego celu polityki społecznej wobec osób starszych, jakim jest stworzenie warunków do aktywnego starzenia się, tak aby zapewnić im pełny udział w życiu społecznym.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku otrzymał dofinasowanie w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2021-2025 (edycja 2024) na utworzenie oraz wyposażenie Dziennego Domu Senior+ . Kwota dofinansowania w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2021-2025 to 320 000,00 zł. Całość inwestycji to kwota 400 000,00 zł .

do góry